Bize Ulaşın > T  0216 499 25 35   F   0216 499 25 37   M   info@akemakina.com.tr

ÖNEMLİ BİLEŞENLER

1- Nozullar;

 

Yıkama işleminde kirli araca suyun püskürtülmesi; Rainstorm serisi için özel olarak imal edilen, su yönü ayarlanılabilir ve paslanmaz nozullarla sağlanılır. Su püskürtme nozulları hareket kabiliyetleri sayesinde, yüksek debide suyu istenilen bölgede yıkamayı yoğunlaştırmak amacıyla kullanılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

2- Kumanda Paneli;

 

Kullanımı kolay kumanda paneli, sistemin otomatik ya da manuel çalıştırılmasını sağlar. Sistemi oluşturan; selenoid vana, (sistemin temiz su havuzunda eksilme olduğunda şebeke suyundan takviye yapar) flatör, optik sensör, pompalar, ikaz lambası ve manuel su jetinin otomasyonunu yönetir. Kumanda paneli, içeriğindeki faz koruma rölesi sayesinde; faz hatası ya da termik arıza durumunda sesli ve ışıklı ikazla sistemi bloke etmektedir.

 

 

 

 

 

 

3- Su Pompaları;

 

Parçalayıcı çarkı sayesinde katı maddeleri ve lifli partikülleri 30 mm parçacıklara ayrıştırarak 33 m. yüksekliğe basabilen dalgıç pompalardır. Station modelde iki adet pompa temiz su havuzundan sisteme su pompalar. Iron ve Mobile modellerinde ise iki santrifüj pompanın yanı sıra bir üçüncü dalgıç pompa ön toplama havuzuna indirilen kaba kiri su tankının kirli su haznesine aktarılmasında kullanılır.

 

 

 

 

 

 

 

4- Optik Sensörler;

 

Yıkama platformu girişinde bulunan optik sensör, aracın yıkama ünitesine girişini algılayarak yıkama işlemini başlatır. Aracın platformu terk ettiğini algıladığında zamanlayıcıyı tetikleyerek belirlenen süre sonrası sistemin durdurulmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

 

5- Pislik Tutucular;

 

Temiz su havuzundaki pompalardan gelen suyun platforma girişinde yer alır ve 3 mm'den büyük partiküllerin sisteme girişini engeller. Böylece kullanılan su, araçların kaportasına zarar verebilecek büyüklük ve sertlikteki maddelerden ayrıştırılmış olur. Pislik tutucular belirli aralıklarla kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

6- Sesli ve Işıklı İkaz Lambaları;

 

Faz hatası, termik arıza veya yetersiz su seviyesi durumlarında işleyişin bloke olduğunu operatöre ışıklı ve sesli uyarı olarak bildirir.Periyodik olarak temizlenmesi gereken filtrelerin tıkanıklığından kaynaklanan hasarlar garanti kapsamı dışındadır.

 

 

 

 

 

 

 

7- Su Jeti;

 

Sisteme dahil olarak verilir. Yıkama sonrası yer yapmış kaba kiri indirmek ve platform temizliği için kullanılır..

 

 

 

 

 

 

AKE Hakkında

Önemli Bileşenler

Garanti Şartları